Medarbetare

Vi som arbetar på FysioSpec

Ann-Mari Lidström
Leg Fysioterapeut Msc
annmari@fysiospec.se

Specialist inom Ortopedisk Manuell Terapi 
Examen OMT steg 3
Idrottsmedicin, Svenska Handbollförbundets medicinska nätverk
Akupunktur
FaR Fysisk aktivitet på recept


Marcin Lapinski
Leg. Fysioterapeut Msc
marcin@fysiospec.se

Specialist Ortopedisk Manuell Terapi
OMT steg 3
MDT/McKenzie Credential Examen
Akupunktur
Medicinskt ultraljud
FaR Fysisk aktivitet på recept


Pontus Andersson
Leg Fysioterapeut Msc
pontus73@yahoo.se

Specialist Neurologi
FaR Fysisk aktivitet på recept


Andreas Sigvardsson
Leg Fysioterapeut Msc
andreas@fysiospec.se

Specialist inom Ortopedisk Manuell Terapi
Examen OMT steg 3
Akupunktur/ IMS
FaR Fysisk aktivitet på recept


Helene Wiman Forsberg
Leg Fysioterapeut MSc
helene@fysiospec.se

Specialist ortopedi
OMT steg 1
Akupunktur
Basal kroppskännedom
FaR Fysisk aktivitet på recept


Ewa Repetowicz
Leg. Fysioterapeut Msc
ewa@fysiospec.se

Specialist inom Ortopedisk Manuell Terapi
Ergonomi
FaR Fysisk aktivitet på recept


Elisabeth Grimholm
Leg Fysioterapeut
elisabeth@fysiospec.se

Specialist Mental Hälsa
Stressreducering
KBT
Avspänning och kroppskännedom
Mindfulness och compassion
FaR Fysisk aktivitet på recept